Wsparcie po porodzie

Pakiet usług nr. 3

  • Specjalnie dostosowany plan dla Ciebie , jak mogę Ci pomóc po porodzie w okresie 12 tygodni.

Wsparcie po porodzie

wspieram Waszą rodzinę w pierwszych chwilach po porodzie. Wspólnie oswoimy połogowe, czasem niełatwe nastroje. Służę swoją wiedzą na temat karmienia piersią, podpowiadam sposoby pielęgnacji noworodka, uczę masażu antykolkowego. Troskliwym wsparciem umocnię w Was poczucie bycia kompetentnym i najlepszym rodzicem dla swojego dziecka.
Istotnym elementem tych spotkań może być także omówienie porodowych doświadczeń.
Do zakończenia połogu jesteśmy w ciągłym kontakcie telefonicznym i mailowym, byś mogła na bieżąco szukać u mnie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, a także dzielić się swoimi emocjami pojawiającymi się po narodzinach dziecka.

Masaż rebozo
REBOZO to długa, meksykańska chusta, która służy  do głęboko relaksującego masażu całego ciała, bądź tylko wybranych części. Masaż rebozo wprawia ciało w rytmiczny, kołyszący ruch, poprzez poruszanie masowanej kobiety w chuście.
Podczas masażu ważna jest atmosfera spokoju, wyciszenia i bezpieczeństwa. Tylko wtedy kobieta podda się ruchom chusty i doświadczy głębokiego relaksu.
Masaż może być wykonywany na siedząco (podłoga, krzesło, piłka), stojąco, leżąco lub w pozycji na czworakach – bardzo ważna jest wygodna kobiety.
Masaż rebozo stosowany jest podczas ciąży, w pierwszej fazie porodu aby łagodzić ból oraz kilka tygodni po porodzie, kiedy szczególnie polecam tzw. masaż zamykający, pomagający kobiecie ponownie poczuć siebie (wrócić do siebie – swojego ciała i umysłu). Masaż zamykający wykonywany jest na leżąco (przez dwie doule).
Bardzo ważna jest atmosfera podczas masażu, powinien być wykonany w miejscu cichym i spokojnym, gdzie czujesz się bezpiecznie i możesz się zrelaksować.
.