top of page
Search
 • Writer's pictureSindija Tabaka

Kā izvairīties no sāpēm?

Psiholoģiskais aspekts. Tas ir kā skatīties uz lielu, peldošu ledus gabalu okeānā, kura īstos izmērus nevaram noteikt, jo redzam tikai mazu daļu virspusē...

Pēc tam nāk visas dabīgās un medicīniskās iespējas, kā mazināt sāpes. Respektīvi, kas izraisa sāpes mēs zinām (dzemdes muskuļa izraisītās kontrakcijas) ,taču nezinām, kas var pastiprināt. Manuprāt, tas ir ļoti svarīgs moments. Kā izvairīties no sāpēm?

 • Iegūt un saprast, vismaz pamata līmenī, dzemdību procesu. To vari darīt apmeklējot dzemdību skolu, satiekoties individuāli ar vecmāti, vai dūlu. Ja vēlies sagatavoties pati, tad noteikti izvēlies uzticamus uzziņas avotus, grāmatas vai informatīvas filmas. Dažreiz vecmātes Facebook Ljósmæðrafélag Íslandslapā piedāvā kursus angļu valodā. Kā arī Björkin piedāvā dzemdību sagatavošanās kursus. Seko līdzi informācijai mājas lapā.

 • Atrast personas/personu, kura piedalīsies dzemdībās. Tai ir jābūt personai, kurai vari pilnībā uzticēties. Tas var būt partneris, māsa, draudzene, mamma vai dūla.

 • Parūpējies par labu un psihisko un fizisko veselības stāvokli. Kā? Apmeklē grūtniecēm paredzētās vingrošanas nodarbības, kurās varēsi apgūt arī pareizu elpošanas tehniku, piemēram joga , baseins ; Sameklē atbalsta grūtniecēm vai jaunajām māmiņām. Te atradīsi Islandes mammu grupu FB.

 • Izrunāt visas šaubas, grūtības un nemieru ar sev uzticamu personu. Noteikti rodi atbildes uz visiem jautājumiem.

 • Padomāt par to, kas Tev palīdz rast mieru un komfortu grūtās situācijās.

 • Iepazīties ar dažādām,dabīgām atsāpināšanas metodēm (lasi zemāk)

 • Apmeklēt un iepazīties ar dzemdību vietu, kuru esi izvēlējusies. Landspítali mājas lapā vari apskatīties vairākus videoklipus par vietu, ierašanos, dzemdību zālēm un izrakstīšanās kārtību. Spied šiet, lai apskatītos. Tur jāparullējas mazliet zemāk.

 • Izveidot dzemdību plānu. Lai gan ,godīgi sakot, Islandē īsti šādas nepieciešamības nav. Cik man ir bijusi pieredze atrasties dzemdību zālēs, pa šiem 4 gadiem, par visu notiekošo informē, jautā atļauju un respektē Tavu viedokli. Ir svarīgi zināt iespējas un kādas tiesības Tev ir, jā, bet tiekties dzemdēt pēc konkrēta plāna arī neiesaku. Ir arī otra galējība. Negatavoties nemaz un domāt, ai kaut kā taču būs... Kāzām taču gatavojamies? Izvēlamies vietu, kleitu, ielūgumus. Tad kāpēc nepievērst tik pat lielu vērību dzemdībām? Tas nav mazāk svarīgs notikums, piekrītat? Bērniņa dzimšana ir ļoti īpašs un brīnišķīgs notikums ikviena mūsu dzīvē!

 • Pieņemt faktu, ka dzemdības ir dzīves sastāvdaļa, un nevari būt pārliecināts, ka viss izvērtīsies pēc izsapņotā scenārija.Dabīgas sāpju remdēšanas metodes

 • Brīva dzemdību pozu izvēle Spied šeit, lai apskatītos pozas. Šūpošanās uz bumbas, vai atpūtas krēsla, gurnu šūpošana, vai lēnais valsis ar partneri rebozo lakata lietošana iespējama ērta atgulšanās

 • Izmantot pareizas elpošanas tehnikas Ar skābekli apgādāti audi labāk un efektīvāk atslābinās, dod kontroles sajūtu pār situāciju

 • Izmantot vokālas skaņas elpošanas laikā

 • Izmantot atslābinošas metodes vizualizācija, hipnoze, joga, mūzikas klausīšanās - viss atkarīgs no tā, kas Tev pašai vislabāk palīdz. Vislabāk, ja izmēģināsi visas pirms dzemdībām.

 • Ūdens Duša, vanna, piepūšamais baseins. Atslābina, sniedz brīvības sajūtu, sasilda, norobežo no apkārtējiem un ļauj pazust mazliet intīmā pasaulē. Landspitali visās dzemdību zālēs nav pieejama vanna, tāpēc ierodoties slimnīcā uzreiz ir jājautā, vai šāda zāle ir pieejama. Varbūt paveicas.

 • Masāžās klasiskās, ar speciāliem masāžas rīkiem, rebozo lakats, masāžas bumbiņas, akupunktūra. Vislabāk izmeģināt jau dzemdībās, ķermenis ātrāk reaģē uz pieskāriniem, atslābināšanās rodas ātrāk. Tomēr ir jāņem vērā, ka daudzām sievietēm dzemdību laikā var nepatikt pieskārieni, sevisķi, kad dzemdības ir jau labi iegriezušās procesā.

 • Siltas vai aukstas kompreses Tie var būt samitrināti dvielīši, vai aptiekā nopērkamās želejas kompreses. Temperatūras izvēle ir pēc personīgās vēlēšanās. Visbiežāk kompreses izmanto uz muguras lejas daļas, vēdera apakšā vai starpenē.

 • TENS elektriska ādas nervu stimulācija. Mazs aparātiņš veido impulsus, kuri darbojas caur pielīmētu uz ķermeņa,muguras lejas daļā. Vislabāk palīdz pirmajā dzemdību fāzē.

 • Aromterapija Dažus pilienus aromātiskas eļļas var pievienot masāžas eļļāi, kā arī gaisa difūzerī. Dzemdībās visbiežāk tiek izmantota lavandas eļļa, sandeļkoka eļļa, melisa, citrons un apelsīns. Sliktai dūšai palīdz piparmētru eļļa. Dažas mn eitenes smieklu gāzes vietā izvēlas piparmētras eļļu.

 • Homeopātija

 • Dzemdību hipnoze Tā ir dziļas atslābināšanās metode, kura sargā dzemdību dabīgo norisi. To var apgūt no kursiem, ierakstiem vai grāmatām.

Neviena no šīm metodēm neietekmē fizioloģiski bērniņa nākšnanu pasaulē. Vislabāk izmantot vairākas metodes kopā. Vanna, pareiza elpošana un ēteriskās eļļas. Vai elpošana, masāža un šūpošanās uz bumbas.


Neapšaubāmi, ka jebkura no šīm izvēlēm ir tikai māmiņas rokās. Tas cik ilgi un ko izmantos dzemdību laikā. Tādējādi izvēloties tieši sev piemērotu formulu.

Pie tam, vēl viens pārsteidzošs fakts. Sievietes ar lielāku prieku un pozitīvismu atceras tieši tās dzemdības, kurās viņas varēja brīvi kustēties un veikt savas izvēles. Kustību un izvēles brīvība! Nevis pilnīga sāpju noņemšana. Sajūta, ka neskatoties uz visu notiekošo, aizvien ir kontrole par situāciju.

Sagatavojies dzemdībām pēc labākās sirdsapziņas, cik vien ir Tavos spēkos! Paturi prātā, ka arī bērniņš ir aktīvs dalībnieks dzemdībās. Iespējams, viņam ir pavisam cits plāns, tāpēc nekreņķējies, ja dzemdību plāns neizdodas. Pirmo daļu rakstam atradīši šeit - Dzemdību sāpes


Izmantotie materiāli ir tulkoti no grāmatas Poród naturalny


4 views0 comments

תגובות


Post: Blog2_Post
bottom of page